Pasaulyje garsaus laisvalaikio žurnalo redakcija į sąrašą įtraukė 49 miestų kvartalus ir rajonus, kuriuos rekomenduoja aplankyti savo skaitytojams. Vilnius į „Time Out“ akiratį pateko po to, kai praėjusį mėnesį „Go Vilnius“ kvietimu čia apsilankė žurnalo atstovas.
Londone įsikūręs ir atstovybes didžiuosiuose pasaulio miestuose turintis žurnalas „Time Out“ yra populiarus kultūros leidinys. Kelias dešimtis metų garsėjęs nemokamais progresyvios kultūros ir laisvalaikio žurnalais, pastaruoju metu „Time Out“ vis labiau įsitvirtina skaitmeninėse platformose. Žurnalas pristato ir daugiau netradicinių reitingų: renka šauniausią pasaulyje gatvę, miestus, kuriuose geriausia gyventi ir t.t. „Time Out“ atrastos lokacijos sulaukia keliautojų, žurnalistų, socialinių tinklų kūrėjų dėmesio.
Įdomiausius kvartalus „Time Out“ reporteriai ir skaitytojai renka kasmet. Tai - būdas pažinti pasaulio miestus ne iš įprastinės turistų, o iš vietinių gyventojų perspektyvos. Sudarant šių metų sąrašą buvo atsižvelgta į apklausą, kurioje dalyvavo 27 tūkstančiai „Time Out“ skaitytojų, bei žurnalo redaktorių, rašytojų ir ekspertų nuomones. “Maistas, gėrimai, naktinis gyvenimas, kultūra - svarbu. Bendruomenės dvasia, atsparumas, tvarumas – ne mažiau svarbu, ypač jei norime iš šios pandemijos išeiti su dalykais, keliančiais pasididžiavimą, apie kuriuos galėsime papasakoti likusiam pasauliui”, - rašoma sąrašą pristatančiame redakcijos straipsnyje.
„Time Out” dėmesio Vilniaus Stoties rajonas sulaukė dėl to, kad čia vyksta aktyvus kultūrinis gyvenimas, galima aptikti įspūdingų gatvės meno kūrinių, gausu kokybiškų užkandinių. “Vilniaus kūrybinė dvasia gyvena Stoties rajone,” - konstatuojama žurnalo apžvalgoje. Skaitytojams rekomenduojama apsilankyti Halės turguje, vietinėse kepyklose, o vizitą į Vilnių planuoti tuomet, kai vyksta meno ir muzikos festivalis “Loftas Fest”.
„Time Out“ žurnalistas Huw Oliver oficialios Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius” kvietimu sostinėje lankėsi rugsėjį. Po miestą jis keliavo dviračiu, skrido oro balionu, lankėsi kavinėse, restoranuose, Lukiškių kalėjime, koncerte, kino filmavimų lokacijose, taip pat - Senamiestyje, Užupyje, Stoties rajone bei „Loftas Fest” festivalyje.
„Vilniuje nuostabiai praleidau laiką. Galybė dalykų, kuriuos galima nuveikti šiame mieste, beveik glumina. Tiesiog vaikštinėti po Senamiestį, naujesnes miesto vietas bei palei upę yra poros dienų pramoga. Keliaujant iš vieno rajono į kitą galima beveik atsekti miesto istoriją. Miestas smarkiai viršija savo kuklaus dydžio kategoriją,” - po vizito sakė „ Time Out” žurnalistas Huw Oliver.
Šiais metais „Go Vilnius” kvietimu sostinėje lankėsi 5 žurnalistai iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Lenkijos ir Latvijos, kurie pristatė Vilnių minėtame „Time Out” žurnale, naujienų portaluose „National Geographic Poland”, Latvijos „Delfi” ir kitose žiniasklaidos priemonėse.
„Nors pandemija vis dar riboja tarptautinio turizmo galimybes, siekiame, kad Vilnius išliktų pasaulio žiniasklaidos ir jų skaitytojų akiratyje. Asmeninio patyrimo, vizito nepakeis niekas. Džiaugiamės, kad prisidedame prie to, kad Vilniuje apsilankytų svarbių pasaulio žiniasklaidos priemonių atstovai”, - sakė „Go Vilnius” direktorė Inga Romanovskienė.
Praėjusią savaitę reportažas apie Vilnių buvo publikuotas vieno didžiausių Vokietijos žiniasklaidos kanalų „Die Welt” kelionių rubrikoje „One Way Ticket”. Rubrikos redaktorius Martin Lewicki straipsnyje pavadinimu „Baltijos šalys: Talinas, Ryga ar Vilnius – kuris miestas geriausias” pasakojo kelionės įspūdžius iš visų trijų Baltijos sostinių. Pabrėžęs, jog trys miestai buvo netikėtai skirtingi, žurnalistas pripažino, jog favoritu tapo Vilnius. “Bent jau vasaros pabaigoje Vilniuje tvyro kone itališkas dvelksmas. Miesto gyvybingumo neįmanoma nepastebėti,” - rašė jis.