Viena didelė tarptautinė konferencija valstybei gali atnešti daugiau nei pusę milijono eurų – tiek suskaičiuojama sudėjus dalyvių Lietuvoje išleidžiamus pinigus, organizatorių sumokamus mokesčius ar sukuriamas darbo vietas. Todėl Vilnius nekantriai ruošiasi svarbiausiam konferencijų medžioklės renginiui – jau aštuntą kartą vyksiančiai tarptautinei verslo susitikimų parodai „Convene“. Vasario 12-13 dienomis į ją iš visos Europos susirinksiančius renginių organizatorius šalies viešbučiai, konferencijų centrai ir maitinimo įstaigos kvies organizuoti savo renginius Lietuvoje.
„Pritraukti tarptautinius renginius nėra paprasta, tai ilgas procesas, reikalaujantis ir patirties, ir tinkamos infrastruktūros, ir, galų gale, organizatorių įsitikinimo dėl vietos, rinkos patrauklumo. Būtent „Convene“ jiems suteikia labai gerą progą išsamiau susipažinti su Vilniumi ir Lietuvos rinka. Pernai per šią verslo susitikimų parodą įvyko nemažai vertingų sandorių, kurių dėka šiais ir ateinančiais metais Vilniuje vyks ne viena medicinos, teisės, sporto, IT srities konferencija“, – sako I. Romanovskienė.
Konferencijų turizmo parodoje „Convene“, šiemet dalyvaus apie 140 renginių organizatorių iš įvairių šalių. Parodoje bus įrengta apie 80 stendų, kuriuose prisistatys viešbučiai, konferencijų centrai, maitinimo ir kitas konferencijų organizavimui reikalingas paslaugas teikiančios įmonės iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. Konferenciją organizuojančios agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė teigia, kad apie 35 proc. renginyje dalyvausiančių paslaugų tiekėjų bus iš Lietuvos – taigi net trečdalis renginio metu įvykstančių susitikimų bus reali galimybė Lietuvos konferencijų turizmo rinkai pritraukti pajamas.
Apie tai, kad verslo susitikimų parodoje užmezgami ryšiai virsta realiais užsakymais liudija ir vieno daugiausiai renginių Vilniuje priimančių viešbučių „Radisson Blu“ pardavimų vadovė Inga Žygelienė: „Pernykščio „Convene“ metu užmezgus kontaktus su viena didele Izraelio konferencijų organizavimo bendrove, jau pernai džiaugėmės realiais rezultatais – turėjome nemažą medicinos srities konferenciją. Teigiamai įvertinę mūsų turimą infrastruktūrą ir paslaugų lygį, organizatoriai planuoja suorganizuoti dar ne vieną konferenciją tiek šiais, tiek ateinančiais metais.“
Vis daugiau sužinodami apie Lietuvą, renginių organizatoriai keičia ir požiūrį į ją. Pavyzdžiui, vienos didžiausių konferencinės įrangos tiekėjų – bendrovės „Konferenta“ atstovas Robertas Slidžiauskas pastebi, kad jo veiklos pradžioje organizatoriai iš užsienio dažnai nerimaudavo dėl paslaugų kokybės Lietuvoje: „Nežinodami, kokios paslaugų kokybės gali tikėtis, galiausiai jie likdavo gerokai nustebinti mūsiškės IT infrastruktūros ir specialistų profesionalumo. Tačiau šiuo metu didžiausias skirtumas mus skiriantis nuo kitų, gilesnes tradicijas renginių organizavime turinčių šalių – tik rinkos mastai, kuriuos lemia ribota infrastruktūra“, - sako R. Slidžiauskas.
„Go Vilnius“ duomenimis, galimybėmis organizuoti savo renginius Lietuvoje itin domisi Didžiosios Britanijos konferencijų organizavimo įmonės, taip pat auga olandų ir belgų susidomėjimas Lietuva. Populiarūs esame ir tarp kaimynų lenkų renginių organizavimo įmonių – jų šiemetinėje verslo susitikimų parodoje bus net 12 proc. iš visų renginių organizatorių, daugiausiai per visą „Convene“ istoriją.
Viešbučių ir restoranų asociacijos direktorė Evalda Šiškauskienė 8-tus metus Vilniuje rengiamą „Convene“ parodą vadina svarbiausiu industrijos metų renginiu, suteikiančių dideles galimybes šalyje išauginti verslo turizmą.
„Šis renginys, sutraukiantis daugybę konferencijų turizmo srities dalyvių iš įvairiausių šalių, padėjo Vilniui ir Lietuvai atsidurti šios industrijos akiratyje ir atrasti mus kaip lokaciją. Vis tik kol kas verslo turizmo pajamos, įskaitant ir gautas iš konferencijų, sudaro tik apie 23 proc. visų turizmo pajamų, taigi potencialas augti yra dar labai didelis, o tam, kad augti galėtume, mums labai svarbu, kad laiku būtų pastatytas naujas kongresų centras, taip pat padėtų geresnis tarptautinis susisiekimas su svarbiausiais didmiesčiais “, – teigia E. Šiškauskienė.
Pasak jos, tarptautiniai renginiai užpildo ne tik viešbučius, bet ir visą paslaugų sektorių – restoranus, transporto tiekėjus, parduotuves, taip pat teikia daug galimybių smulkiam bei vidutiniam verslui. Vilniaus viešbučiai pasiruošę sutalpinti tokių renginių dalyvius – jau dabar sostinėje yra daugiau nei 5600 kambarių, o metų pabaigoje šis skaičius sieks 6000.
Preliminariais „Go Vilnius“ duomenimis, pernai sostinėje įvyko apie 700 tarptautinių renginių. Skaičiuojama, kad konferencijų turistas mieste palieka net 4 kartus daugiau pinigų nei laisvalaikio turistas, o apie 40 proc. konferencijų turistų yra linkę sugrįžti į aplankytą miestą jau kaip laisvalaikio turistai.
Konferencijų turizmo verslo susuitikimų paroda „Convene“ vyks vasario 12-13 dienomis parodų centre „Litexpo“.