Sukanka 30 metų, kai Vilniaus istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 

Koks turi būti miestas, kad būtų įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą? Vilniaus atveju tai akivaizdu – turintis stulbinančią architektūrą ir išsaugotą istoriją. Nors į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą Vilniaus istorinis centras įtrauktas jau 30 metų, jis lankytojams kvapą gniaužia kur kas ilgiau. Štai ko galite tikėtis čia apsilankę:

Architektūriniai lobiai: keliaudami siauromis, grįstomis Vilniaus gatvėmis, atraskite šimtmečius skaičiuojančią istoriją. Šis miestas, skleidžiantis Vakarų meną ir kultūrines idėjas, buvo pagrindinis Rytų Europos architektūros ir paveldo uostas. 
Unikali panorama: žavėkitės išskirtiniu bažnyčios bokštų ir raudonų stogų vaizdu – įvairių epochų unikalius pastatus papildo sodrios žaliosios erdvės.

Išsaugotas miesto planas: pasivaikščiokite po viduramžių gatvių ir aikščių tinklą bei istorinius kvartalus, kuriuose galima susipažinti su septynis šimtus metų siekiančia istorija ir žavėtis miesto gyventojų kūrybiškumu.

Aukščiausio lygio meistriškumas: žavėkitės išskirtiniu geriausių Europos meistrų sukurtų pastatų meistriškumu. Puikiai išlikusi Vilniaus architektūros šedevrų kolekcija yra svarbus žmogaus vaizduotės paveldas.

Vilniaus istorija yra audringa, todėl bėgant amžiams pastatai buvo rekonstruojami, keičiant jų stilistiką ir sujungiant senus pastatus su naujais. Tačiau daugelio pastatų formos, medžiagos ir statybos būdai yra autentiški. Atraskite Vilniaus istorinio centro grožį ir aplankykite svarbiausius pastatus bei pastatų ansamblius, įtrauktus į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą:

● Gedimino pilies bokštas: viduramžių bokštas ir išlikusi originalios Aukštutinės pilies dalis yra vienas ryškiausių Vilniaus simbolių.

● Vilniaus katedra: neoklasicizmo architektūros perlas, dekoruotas skulptūromis ir atskleidžiantis įvairius istorijos sluoksnius.

● Vilniaus Šv. Onos bažnyčia ir Bernardinų kompleksas: įspūdingas, vienintelis toks gotikinis ansamblis, apipintas legendomis.

● Šv. Jonų bažnyčia ir Vilniaus universiteto kompleksas: čia gimė didžios idėjos, turėjusios įtakos viso regiono kultūrai.

● Aušros vartai su aplinkinėmis trijų konfesijų bažnyčiomis: Vilnius visada buvo įvairių religijų katilas.

● Šv. Mikalojaus bažnyčia: seniausia išlikusi Romos katalikų bažnyčia Lietuvoje.

● Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia: autentiškos formos, pranciškonų įkurta gotikinė ir barokinė bažnyčia.

● Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčia: baroko stiliaus bažnyčioje yra nuostabus rokoko stiliaus altorius.

● Jėzaus Širdies bažnyčia ir Vilniaus Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia: vienos šalia kitos stovinčių bažnyčių kupolai ir bokštai puošia Vilniaus panoramą.