„Vilniaus kompasas“ – populiari miestelėnų susitikimo vieta, kurioje dažnai stabteli turistai, gidai. Taip pat tai Vilniaus, kaip modernaus kultūros ir meno miesto, vizitinė kortelė.
3 metrų skersmens granito simbolis, nukreipiantis į keturias pasaulio puses, grindinyje yra piligriminio žygio į Šventąją Žemę žemėlapis. Jis reprezentuoja garsaus lietuvių keliautojo Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio (XVI-XVII a.) kelionę į Šventąja Žemę. Šis keliautojas – Lietuvos pasididžiavimas, savo kelionėmis garsinęs mūsų šalį. Kompasas simbolizuoja pasaulio platybes ir Lietuvos svarbą jame.
„Vilniaus kompaso“ – jūrinio ženklo – atsiradimą Vilniaus miesto centre inicijavo VšĮ „Gold of Lithuania“, kuri 2009-2011 metais atkartojo istorinę rekonstrukcinę kelionę M. K. Radvilos-Našlaitėlio keliais aplink Viduržemio jūrą. Ši daugiau kaip prieš 400 metų vykusi kelionė įkvėpė buriuotojus misijai iškelti lietuvišką trispalvę 60-yje Viduržemio jūros uostų, o Vilniaus miestą ir Lietuvą – plačiau atverti savo duris Europai.
Rotušės aikštėje esantis paminklas „Vilniaus kompasas“ skirtas tiems, kurie nori nepaklysti.
Kartu su Rotušės aikštę puošiančiu istoriniu simboliu – „Vilniaus kompasu“ – išleista ir skaitmeninė knyga „Vėjų Valdovas. 7000 jūrmylių M. K. Radvilos Našlaitėlio keliais“, kurią į savo mobiliuosius įrenginius nemokamai gali parsisiųsti kiekvienas. „Vilniaus kompasas“ – ne tik turizmą skatinantis simbolis, tai ir puiki pasimatymų skyrimo vieta. Juk kompasas sujungia skirtingas pasaulio šalis, tad gali sujungti ir žmones.