Daugumai žmonių rega yra vienas stipriausių ir esminių pojūčių, ją regintieji pasitelkia daugiau nei kurį kitą. Reklamoje viskas susiję su vizualumu: vaizdo įrašai, nuotraukos, iliustracijos. Tam rinkodarininkai skiria daugiausia laiko ir didžiausią biudžetą. Garsas ir kiti jutimai yra vaizdą papildančios detalės. Šiame vaizdo siužete paklausykite neregių ir silpnaregių istorijų. Čia vizualumas nebėra svarbus, tačiau miestą vis tiek galime „pamatyti“. Savotiškai drąsu, kyla abejonių, ar galima įsimylėti Vilnių jo nematant? Tikime, kad atsakymas yra TAIP. Nematant miesto grožio, jis kelia jausmus, kviečia susipažinti. Jaučiame miesto erdves, miesto tekstūrą, girdime jo garsus. Vaizdo siužetas kviečia reginčiuosius „įšokti“ į mūsų bendruomenėje gyvenančių neregių „batus“ ir susipažinti su Vilniumi iš jų perspektyvos. Tai iššūkis, nes reikia ne kliautis rega, o ją „išjungti“. Gali būti nedrąsu, tačiau tai išlaisvina.
Dėkojame Ramunei, Irmai, Alvydui, kurie pasidalijo savo patirtimis, mintimis ir jausmais. Jų neeilinės asmenybės įkvepia ir užburia. Jų Vilnius žavus ne tik vaizdu, bet daug platesniame spektre – jis turi ypatingą atmosferą, ypatingų žmonių, garsų, kvapų, tai yra gerokai daugiau vien vaizdas. Siekiame pagarsinti dažnai nepastebimą neregių ar silpnaregių bendruomenę. Kviečiame į dialogą ir sužinoti, kiek daug vieni iš kitų galime išmokti. Kviečiame neregius dalytis savo patirtimi, o reginčiuosius – klausytis.
2023 m. pradžioje Vilniaus miesto savivaldybėje patvirtinta Universalaus dizaino strategija, kurios paskirtis – per 10 metų integruoti universalaus dizaino principus į visus miesto infrastruktūros sprendimus bei organizacinius procesus ir pagerinti Vilniaus prieinamumą visoms vilniečių grupėms. Universalaus dizaino esmė – padaryti miestą patogų visiems: ir vaikams, ir senjorams, ir gyventojams su specialiaisiais poreikiais. Pavyzdžiui, atsisakoma laiptų ir vietoj jų projektuojami takai, kuriais galėtų naudotis žmonės tiek su vežimėliais, tiek ir be jų, nuorodos parkuose pritaikomos neregiams ar silpnai matantiesiems ir puikiai tiks paprastiems praeiviams. Vingio parko žemėlapis pagamintas remiantis universaliojo dizaino koncepcija. Jame yra pateiktas vaizdas, tekstas, spalvos, taktilika, informacija Brailio raštu, todėl stendas yra universali informacijos priemonė, pritaikyta regintiems, neregiams ir silpnaregiams, taip pat ir kitoms grupėms. Artimiausiu metu stendai su informacija Brailio raštu bus įrengti Šnipiškių aikštėje, Perkūno ir Vingrių skveruose.
Kviečiame visus pažinti Vilnių ne akimis, o kitais pojūčiais. Ekskursijos maršrutas papildytas garsiniu vaizdavimu, todėl jis patogus ir prieinamas regos negalią turintiems žmonėms.
Neregio praktiniame gyvenime dažnai kyla keblių situacijų, kurias išspręsti padės paprasta reginčių žmonių pagalba. Programėle BE MY EYES gali naudotis visi: neregiai gali paklausti dėl neaiškių buityje ar mieste kylančių situacijų, o į jų klausimus lengvai atsako regintys savanoriai.