Pasaulio energetikos gigantų akys atsigręžė į Vilnių

Koronavirusas ne tik padidino pasaulio susirūpinimą klimato kaita, bet ir paskatino verslus ieškoti aplinkai draugiškų sprendimų. Praėjusią savaitę Vilniuje vyko didžiausia pasaulyje energetikos ir elektrifikuoto mobilumo technologijų konferencija šiais metais. Dėl augančio COVID-19 sergančių žmonių skaičiaus ir kelionių apribojimų, „Energy Tech Summit“ buvo perkelta į virtualią erdvę, pritraukdama daugiau nei 900 dalyvių iš viso pasaulio ir oficialiai tapusi svarbiausiu kada nors Lietuvoje surengtu energetikos sektoriaus renginiu.

Naujų ir tvarių technologijų paklausai sparčiai augant, „Energy Tech Summit“ kasmet pristato naujausius pokyčius energetikos ir mobilumo industrijose. Čia susirenka vieni žymiausių šios srities specialistų iš Baltijos ir Šiaurės Europos šalių pasidalinti savo žiniomis bei sudalyvauti karštose diskusijose su energetikos lyderiais iš viso pasaulio.

Nors dauguma renginių prasidėjus karantinui buvo atšauktos, „Energy Tech Summit“ organizatoriai, rado aplinkai draugišką sprendimą. Balandžio mėnesį turėjęs vykti dviejų dienų renginys buvi oerkeltas į virtualią erdvę ir išplėstas net iki penkių dienų padėjo pritraukti gerokai daugiau dalyvių iš viso pasaulio, nei buvo planuota. 

Per 5 konferencijos dienas daugiau nei 140 industrijos ekspertų pasisakė net 70-yje pranešimų ir diskusijų. Renginį virtualiai stebėjo daugiau nei 900 dalyvių, 120 rizikos kapitalo fondų atstovų, 50 kompanijų ir daugiau nei 200 startuolių iš 40 šalių visame pasaulyje.

Renginį atidarė Lietuvos Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, o jame dalyvavo tokie energetikos milžinai kaip Japonijos „Tepco“, Italijos „Enel“, Jungtinės Karalystės „British Petroleum“, Estijos „Eesti Energia“, Lietuvos „Ignitis“ ir JAV „Chevron“. Renginyje taip pat galima buvo išgirsti reikšmingiausių rizikos kapitalo fondų atstovus, įskaitant Bilo Geitso „Breakthrough Energy Ventures“ ir „BMW“ rizikos kapitalo fondo „BMW i Ventures“ delegatus.

Be įdomių pranešimų ir diskusijų, žiūrovai taip pat turėjo galimybę stebėti „New Energy Challengers“ konkurso finalą. Tai kasmetinė iniciatyva, kurioje varžėsi startuoliai iš skirtingų energetikos ir mobilumo sektorių dėl 10 000 JAV dolerių prizo, ir pasaulinės žiniasklaidos bei investuotojų dėmesio. Konkursas sulaukė daugiau nei 200 paraiškų iš 20 pasaulio šalių, tačiau į finalą pateko tik 30 geriausių įmonių, kurios varžėsi šešiose kategorijose. Paskutinę renginio dieną buvo paskelbtas nugalėtojas - „Soteria Battery Innovation Group“. 

Renginio metu taip pat vyko dar vienas konkursas - virtualus hakatonas, kurį organizavo Ignitis Grupė ir Lietuvos Respublikos Energetikos Ministerija. Tai dviejų dienų iššūkis, kuriame į komandas susibūrę programuotojai, dizaineriai, energetikos profesionalai ir kiti specialistai dalinosi savo idėjomis bei kūrė sprendimus naujosios energetikos iššūkiams Lietuvoje. Nugalėtojas taip pat buvo paskelbtas paskutinę “Energy Tech Summit” uždarymo metu.

Sekantis „Energy Tech Summit“ vyks 2021 m. balandžio 28 - 29 d. ir sujungs tiek virtualias, tiek fizines platformas.  

 energytechsummit.com