„EuropaBio“ didžiausiam Europos biotechnologijų forumui kitąmet pasirinko Vilnių

Kiekvienais metais po Europos didmiesčius keliaujantis Europos industrinės biotechnologijos ir bioekonomikos forumas EFIB penkioliktą kartą kitąmet spalį vyks Lietuvos sostinėje Vilniuje. Tai Vienoje vykusio renginio metu pranešė organizatorius Europos biotechnologijų pramonės įmonių asociacija „EuropaBio“.

© LBTA

 „Džiaugiuosi, kad kitąmet EFIB pirmą kartą vyks Lietuvoje, kuri yra auganti Europos gyvybės mokslų šalis, turinti ne tik svetingą ir į vertės kūrimą orientuotą gyvybės mokslų ekosistemą, bet ir aukštos kvalifikacijos motyvuotus talentus“, - pristatydama kitų metų renginio vietą teigė Claire Skentelbery, „EuropaBio“ generalinė direktorė.

 Šią žinią Vienoje sutikusi ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė pažymėjo, kad dėl renginio vietos Vilnius konkuravo su Helsinkiu ir tai, jog penkioliktasis vienas didžiausių Europos industrinės biotechnologijos ir bioekonomikos renginys vyks Vilniuje yra tiek miesto kaip lokacijos patrauklumo, tiek Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus potencialo įvertinimas.

 „Lietuvos gyvybės mokslų sektorius yra sparčiai augantis ir prioritetinis Lietuvos ekonomikos sektorius. 2019 m. jis sugeneravo apie 2.9% šalies BVP, o strateginis tikslas iki 2030 m. pasiekti 5% BVP ir Lietuvai tapti viena pirmaujančių Vidurio ir Rytų Europos šalių šioje srityje. Tai, kad kitąmet Lietuvoje susitiks sektoriaus lyderiai, aukščiausio lygio vadovai, politikos formuotojai, mokslininkai ir Vilniuje diskutuos apie Europos biotechnologijų plėtros kryptis, neabejotinai duos naudą didesniam ir mūsų šalies gyvybės mokslų sektoriaus žinomumui“, - sako J. Neliupšienė.

Renginio partneriais Lietuvoje tapo Lietuvos biotechnologijų asociacija, Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“, eksporto ir verslumo plėtros agentūra „Versli Lietuva“, kurie taip pat tikisi, kad EFIB renginio pritraukimas į Lietuvą prisidės prie sektoriaus augimo.  

 „Biotechnologijų industrijos bendruomenė ir miesto bei nacionalinės institucijos pademonstravo beprecedentį vieningumą, atkaklumą ir užsispyrimą. Tai, ką pavyko pasiekti kartu, atskleidžiant tiek industrijos  stiprybes, tiek miesto privalumus, neabejotinai padarė įspūdį renginio organizatoriams. Įsitraukusių žmonių ir organizacijų pastangos nulėmė tai, kad Vilnius nugalėjo kitus miestus ir mums atiteko garbė priimti tokį svarbų renginį”, - sako ,,Go Vilnius” direktorė Inga Romanovskienė.

Pasak Agnės Vaitkevičienės, Lietuvos biotechnologijų asociacijos vykdomosios direktorės, sparčiai augantis Lietuvos biotechnologijų sektorius tampa nauju traukos centru Europoje, kuriantis svarbius technologinius sprendimus tvarios ekonomikos vystymui. „EFIB pritraukia didžiausias ir inovatyviausias Europos biopramonės įmones, skatina reguliacinių procesų pokyčius bei suteikia platformą strateginėms diskusijoms su valstybių ir Europos sąjungos vadovais. Tikimės, kad aktyvus Lietuvos įmonių, mokslininkų ir valstybės dalyvavimas prisidės prie Lietuvos biotechnologijų sektoriaus plėtros bei taps reikšminga dalimi kuriant Europos biopramonės vertės grandines“, - teigia A. Vaitkevičienė.

Daina Kleponė, „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė, pažymi, kad Lietuvos gyvybės mokslų sektorius auga greičiausiai Europos Sąjungoje – po 16 proc. kasmet, o prie augimo ženkliai prisideda eksportas, kuris vien per 2020 m. išaugo 62 proc. „Mūsų patirtis organizuojant vieną svarbiausių gyvybės mokslų renginių Vidurio Europos regione „Life Sciences Baltics“ rodo, kad renginiai veikia kaip platforma, kuri sujungia verslą, mokslą, politikus, o tai pagreitina tiek komercinius, tiek politinius sprendimus. Todėl labai džiaugiamės, kad kitąmet Vilniuje vykstančio EFIB forumo metu galėsime visai Europai parodyti Lietuvą kaip aukšto lygio tyrimų ir plėtros centrą, vieną patraukliausių vietų vykdyti biotechnologijų vystymą ir gimtinę sparčiai augančiai sektoriaus startuolių bendruomenei“, - teigia D. Kleponė.