Dienos įkvėpimai Aukštaitijos nacionaliniame parke

Ar girdėjote istoriją, kaip Lietuvos ežerai įgijo pasakiško mėlio akis, o upės – vingius, kurių tenka pasisaugoti baidarininkams? Jei ne, atvykite pamatyti gyvai, kokius pėdsakus Aukštaitijos nacionalinio parko krantinėse paliko paskutinis ledynas.

Rytų Lietuvoje besidriekiantis parkas – ežeringiausia šalies vieta. Joje apstu archeologinių lobių ir piliakalnių. Niekur kitur pasaulyje nesutiksite Etnokosmologijos ir bitininkystės muziejų.

Apžvelkite ežeringas panoramas

Nuo svaigaus aukščio parko kalvų atsiveria įspūdingi vaizdai į medžių juostomis įrėmintus ežerus, piliakalnius, o vaizdas nuo Ladakalnio pelnytai tituluojamas viena gražiausių Lietuvos panoramų. Senieji vandens malūnai, medinės Palūšės bažnyčios architektūrinis kompleksas... Visko nė neišvardinsi, todėl būtina atvykti ir pamatyti gyvai.

Pasisemkite romantikos, palieskite žvaigždes

Etnokosmologijos muziejaus lankytojai turi galimybę paliesti meteoritą, pažvelgti pro saulės teleskopą bei pasikelti į 30 m. aukštyje esančią apžvalgos aikštelę. Joje galima grožėti apylinkėmis, taip pat – apžiūrėti visą parą veikiančio muziejaus ekspozicinę galeriją.

Vienintelio tokio pobūdžio muziejaus pasaulyje išskirtinumas – žmogaus ir žmonijos ryšys su kosminiu pasauliu, jo atspindys ir pasireiškimas tautos gyvenimo tradicijose. Ši vieta laukia kosmopolito žvilgsnio!

Aplankykite seniausią muziejų Lietuvoje

Muziejaus steigėjas Bronius Kazlas vaikystėje vis sapnuodavo pasikartojantį sapną apie tai, jog jam reikia įkurti bičių muziejų. 50-ties jis savo svajonę įgyvendino. Šiandien lankytojai čia supažindinami su bitininkyste, jos raida Lietuvoje, bičių gyvenimu, jų vieta ekosistemoje. Puiki aplinka išsigryninti savo pašaukimą prieš neriant į rutiną.

Atsigaivinkite vėsa Ginučių vandens malūne

Apžiūrėję malūninkystės muziejaus ekspoziciją, vandens mėgėjai jėgas atgaus po atnaujintu lataku šniokščiančiu kriokliu, aplankys Ginučių piliakalnį, užlips ir pasižvalgys po apylinkes Šiliniškių apžvalgos bokšte. Jūsų sekėjai Instagrame šių nuotraukų ilgai nepamirš!

Plačiausios šypsenos turnė

Didžiausia nuodėmė būtų keliauti Aukštaitijos nacionaliniu parku ir neužsukti į žinomiausią apžvalgos vietą, apipintą senomis legendomis – Ladakalnį. Nuo jo atsiveria nuostabi panorama: matyti net 6 ežerai. Suteikite savo laisvadieniams daugiau mėlio!

Į Aukštaitijos nacionalinio parko sostinę

Nusprendę praleisti kelias valandas Palūšėje, kaime Ignalinos rajone, neprašausite išmėginę ekskursiją pėsčiomis. Taip pažinsite Palūšės kaimo istoriją: aplankysite vietinę bažnyčią, parke slypinčias archeologines vertybes, pažvelgsite į šiuose kraštuose prieš tūkstančius metų gyvenusių žmonių buitį.

Ne prastesnis būdas pažinti Palūšę – ant dviračio arba plaukiant vandens transportu išsinuomavus baidares,  kanojas, ir pan. Plaukimas galimas iki spalio mėnesio, tad nepatingėkite pasiimti iš šios išvykos viską, ką tik galite.

Pasistiprinkite ir praplėskite akiratį

Strigailiškio kaime, vos vienas kilometras nuo Ignalinos, lankytojų laukia restoranas „Romnesa”, garsėjantis ant gyvos ugnies ruošiamais kepsniais, iš lietuviškų gamtos gėrybių pagamintais patiekalais. Svečiai čia supažindinami ir su senųjų maisto gaminimo įrankių bei šakočių kepimo įrangos ekspozicija.

Poilsį ir pramogas gamtos apsuptyje, Ginučių kaime, šalia istorinio vandens malūno, siūlo ir  kavinė „Gervinė". Kavinė dirba tik vasaros sezonu, kitu metu – tik pagal išankstinį užsakymą. 

Molėtų raj. lankytojus pasitinka įvairių egzotiškų pasaulio šalių virtuvių pagrindu suformuota restorano „Belvilis" virtuvė. 3–ame pastato aukšte esantis restoranas turistų itin mėgiamas dėl pro skaidrius restorano langus matomo šimtamečių pušų peizažo.

Atvykite į Aukštaitijos nacionalinį parką

Nuomotu automobiliu: iš Vilniaus važiuokite A14 greitkeliu ir pasukite į 114 kelią. Taip pat galite važiuoti 102 ir tuomet sukti į 114, arba keliauti 102, sukti į 111 ir tuomet į 114 kelią.

Traukiniu: iš Vilniaus geležinkelio stoties. Traukinių grafiką rasite čia.

Autobusu: iš Vilniaus autobusų stoties. Autobusų grafiką rasite čia.