Signatarų namai – tai viena svarbiausių istorinių vietų Lietuvoje. Šiame name 1918 m. vasario 16-tą dieną buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Mažai kas žino, kad vienas iš 20-ies tą dieną aktą pasirašiusių signatarų, Steponas Kairys, yra susijęs su Japonija.
Dar studijuodamas Sankt Peterburgo technologijos institute Steponas Kairys susižavėjo Japonija. Manoma, kad šį jo susižavėjimą sukėlė tai, jog mažai kam Lietuvoje žinoma šalis sugebėjo laimėti karą prieš Carinės Rusijos imperiją. S. Kairys pradėjo domėtis kasdieniu japonų gyvenimu, šios šalies istorija, tradicijomis bei konstitucija. 1906 m. jis išleido tris knygas, pavadintas „Japonija seniau ir dabar“, „Kaip japonai gyvena dabar“ ir „Japonų konstitucija“. Šie leidiniai yra laikomi japonologijos Lietuvoje pradžia. Įdomu tai, jog pats S. Kairys aprašė valstybę, kurioje pats niekados nebuvo.
Verta paminėti, kad S. Kairys turi panašumų ir su Lietuvoje dirbusiu Japonijos konsulu Čijune Sugihara. Abu vyrai savo gyvenime pasižymėjo maištingomis sielomis bei noru padėti kitiems. S. Kairys su žmona Ona 1942 m. nuo nacių savo namuose slėpė žydų mergaitę Anusę Keilsonaitę. Dėl šios veiklos S. Kairiui, kaip ir Č. Sugiharai, buvo suteiktas Pasaulio tautų teisuolio vardas.
S. Kairys yra žinomas ir pačioje Japonijoje. 2011 m. Lietuvoje apsilankiusi Japonijos žurnalistė Kumiko Hirano pristatė knygą „Japonija ant kalvos“ (jap. 丘の上のヤポニヤ), kurioje yra rašoma apie S. Kairį ir jo susidomėjimą šia šalimi.
II-VI: 10:00-18:00
I, VII: nedirba
4 € suaugusiems
2 € moksleiviams, studentams, senjorams
Nemokamai su „Vilnius Pass”