2001 m. dešiniajame Neries krante, netoli Baltojo tilto, buvo atidengtas paminklas Japonijos konsulo Čijunės Sugiharos garbei. Dviejų metrų aukščio iš rausvo granito ir bronzos sukurtas paminklas buvo pastatytas minint konsulo 100-ąsias gimimo metines. Paminklas sukurtas Vasedos universiteto Tokijuje, kuriame studijavo Sugihara, iniciatyva.
1939 m. Čijunė Sugihara buvo paskirtas dirbti Japonijos konsulu tuometinėje Lietuvos laikinojoje sostinėje – Kaune. Jau prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, Čijunė Sugihara, neturėdamas oficialių savo vyriausybės įgaliojimų, išdavė tranzitines Japonijos vizas iš Lietuvos emigruojantiems žydams. Šios vizos dar yra vadinamos „gyvenimo vizomis“, nes jas turintys žmonės galėjo išsigelbėti emigruodami į kitas pasaulio šalis, vykdami per Japoniją.
Manoma, jog Čijunės Sugiharos išduotų vizų dėka buvo išgelbėta apie 6000 žydų gyvybių. Už šį žygdarbį 1985 m. Izraelio valstybė suteikė Čijunei Sugiharai Pasaulio tautų teisuolio vardą – tai garbės vardas, skiriamas kitų šalių piliečiams, gelbėjusiems holokausto aukas.