Knygose aprašytą ir kino teatruose rodytą garsų XX a. prancūzų rašytoją, lakūną, diplomatą ir režisierių Romainą Garį (tikrasis vardas – Roman Kacew), gimusį Vilniuje, galite aplankyti Mindaugo ir J. Basanavičiaus gatvių sankirtoje.
Mažutė ir trapi berniuko figūrėlė neįprastai atrodo didelėje judrioje sankryžoje. Ji yra šalia namo, kuriame gyveno rašytojas.
Nenustebkite skulptūros rankose išvydę gyvų gėlių puokštę – vilniečiai dažnai taip išreiškia jam savo simpatijas. Tai vienintelis ir itin retas paminklas Romainui Gary, jau tapęs tradicine pasimatymų skyrimų vieta Vilniuje.
Skulptūrėlės istorija – autobiografinis rašytojo pasakojimas, aprašytas knygoje „Aušros pažadas“, kurioje rašoma apie vaikystę Vilniuje ir susižavėjimą mergaite Valentina. Kovodamas dėl jos dėmesio rašytojas pjaustė ir valgė guminį batą.
Pirklio šeimoje gimęs R. Gary Vilniuje baigė pradinę mokyklą, privačiai mokėsi kalbų, lankė dainavimo pamokas. Vėliau išvažiavo į Varšuvą, Prancūziją.
Prieš išvykstant į Prancūziją Romanas su motina gyveno Vilniuje, Didžiosios Pohulankos (W. Pohulanka) g., 16 numeriu pažymėto namo 4 bute. Motina buvo madų salono savininkė, moteriškų skrybėlaičių modeliuotoja, pirklė, turėjo moteriškų drabužių parduotuvę „Maison Nouvelle“.
Paryžiuje R. Gary dirbo įvairius darbus, studijavo teisę, karo metais buvo karo lakūnas. Vėliau dirbo kino režisieriumi, buvo diplomatas, o nuo 1962 m. užsiėmė tik kūryba.
Pats rašytojas yra pasakojęs, jog jam žaidžiant kieme motina kartais liepdavusi prieiti prie lango ir pakelti į ją akis, kad ši galėtų jomis pasigrožėti. Todėl Vilniuje esančioje skulptūroje berniukas yra aukštai iškėlęs galvą. Skulptūrą sukūrė Romain‘o Gary klubo prezidento Romo Ramanausko paragintas skulptorius Romualdas Kvintas.